Jméno software ILIAS
Autor ILIAS
Licence Open Source
Podporované operační systémy
Cena za jednu kopii $0
Jazykové mutace
Možnosti instalátoru podporuje instalaci i odinstalaci
Kategorie Business Ostatní


Podobné programy

Následující software může mít stejnou funkcionalitu jako ILIAS 5.3.5
ILIAS 4.2.6 Open Source 2012-10-16 $0
iSpring Presenter 5.5 Shareware 2010-07-06 $499
SDEN - Distillation simulator 1.7 Shareware 2010-07-02 $24
HelpNDoc 2.6.0.74 Freeware 2010-06-13 $0

Download ILIAS 5.3.5

Na našich fórech jsme zaznamenali velký zájem o různé cracky, serialy, cdkeys, sériové klíče, seriál keys, torrenty, odkazy na rapishare, megaupload a mnoho dalších.
Tímto chceme upozornit, že jakékoliv nelegální jednání v jakékoliv formě odsuzujeme. ILIAS je software chráněný autorským zákonem a je nelegální jej dále šířit další cestou, jako jsou např. P2P sítě (torrent, eMule, eDonkey…), download servery (rapidshare, megaupload…) nebo i sdíleným s dalšími osobami.
Trial verze jsou omezeny datem a používání trial verze mimo dané časové období není legální. Obcházení tohoto limitu posunem času nebo crackováním není legální.
Sdílení zabíjí software, jelikož jsou programátoři ochuzeni o příjmy z prodeje. Líbí se vám software ILIAS? Podpořte autory nákupem jejich software. Používání cracků není správným řešením.

ILIAS 5.3.5 description

There are a lot of reasons why public and private institutions and companies are already using ILIAS: ILIAS is a powerful system for web-based teaching and learning. ILIAS is a multi-purpose tool that can be used as a flexible course player, as an authoring tool, but also as a communication and collaboration platform. ILIAS is strongly respecting standards and was the first Open Source LMS that has been certified as SCORM 1.2 and SCORM 2004 compliant. ILIAS is open sourcesoftware that is published under the General Public Licence and is free of charge for every institution and organisation - no matter if 100 or 100 000 users are using the software. And ILIAS is a secure LMS that has been certified by NATO and is allowed to be used in NATO's high security intranet. Thanks to its flexibility and versatility ILIAS is used to realise distance and blended learning scenarios by offering courses and learning materials as a cooperation and collaboration platform for projects and teams as a knowledge base and digital library by companies and institutions as a communication platform as a vocational training platform as an e-assessment environment