Jméno software Disk Pulse Ultimate
Autor Flexense Computing Systems Ltd.
Licence Časově omezená verze
Podporované operační systémy
Cena za jednu kopii $0
Jazykové mutace
Možnosti instalátoru podporuje instalaci i odinstalaci
Kategorie Systémové utility Údržba souborů a disků


Podobné programy

Následující software může mít stejnou funkcionalitu jako Disk Pulse Ultimate 10.9.18
Disk Pulse Pro x64 1.7.50 Shareware 2010-07-06 $25
Advanced Host Monitor 8.68 Shareware 2010-07-31 $599
CSE HTML Validator Std/Pro 10.00 Komerční licence 2010-07-03 $69
StatWin Pro 8.2 Shareware 2010-07-02 $59
! Photo-Lux Image Viewer 3.6a Shareware 2010-07-01 $39.99

Download Disk Pulse Ultimate 10.9.18

Na našich fórech jsme zaznamenali velký zájem o různé cracky, serialy, cdkeys, sériové klíče, seriál keys, torrenty, odkazy na rapishare, megaupload a mnoho dalších.
Tímto chceme upozornit, že jakékoliv nelegální jednání v jakékoliv formě odsuzujeme. Disk Pulse Ultimate je software chráněný autorským zákonem a je nelegální jej dále šířit další cestou, jako jsou např. P2P sítě (torrent, eMule, eDonkey…), download servery (rapidshare, megaupload…) nebo i sdíleným s dalšími osobami.
Trial verze jsou omezeny datem a používání trial verze mimo dané časové období není legální. Obcházení tohoto limitu posunem času nebo crackováním není legální.
Sdílení zabíjí software, jelikož jsou programátoři ochuzeni o příjmy z prodeje. Líbí se vám software Disk Pulse Ultimate? Podpořte autory nákupem jejich software. Používání cracků není správným řešením.

Disk Pulse Ultimate 10.9.18 description

Disk Pulse Ultimate lives up to expectations in delivering a simple means to keeping preferred disk drives under surveillance for enhanced security. Setting up the process is easy enough, even if you can create pretty thorough rules. It's light on system resources and it's overall worth a try. DiskPulse is a free and easy-to-use disk change monitoring utility allowing one to monitor one or more disks or directories and detect file system changes in real-time. In addition, DiskPulse Pro adds the ability to save HTML, Excel CSV and text reports, provides an option to monitor specific file types and allows one to automatically send E-Mail notifications or execute custom commands. DiskPulse v1.6 enables file filters in the freeware product version and adds additional types of file filters allowing one to categorize and filter changed files by the file size and user name. In addition, DiskPulse Ultimate allows one to export lists of changed files to an SQL database and adds a command line utility. Depending on your purpose, there are several customization options and rules to set before putting the process in motion. Multiple profiles can be created so you don have to go through the setup each time. Available adjustments include and are not limited to target volume selection, general events to monitor, custom rules, as well as exclusion lists. The main window is cleverly structured and is equipped with various info fields and quick access to main functions. All activity is displayed in a table with path, owner, size, operation, as well as date related info. Additionally you can sort it out according to various criteria.